kebab

Czy kebab może być zdrowy?

Większość dań typu fast-food uznajemy za niezdrowe i nieodpowiednie dla naszych organizmów. Sięgamy po nie raczej rzadko i nie chcemy, by stanowiły one ważniejszą część naszej codziennej diety. Mimo wszystko na taki dobry kebab czasem po prostu mamy ochotę i wtedy udajemy się po niego do przydrożnej budki, aby zadowolić swoje kubki smakowe.

Czy taka decyzja może jednak specjalnie negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie? Czy kebab rzeczywiście nie ma żadnych dobrych wartości odżywczych? To oczywiście zależy. Najczęściej jednak kebaby kryją w sobie całkiem sporą ilość witamin i minerałów. Zawsze dodaje się do nich grubą warstwę sałatki, a jeśli lokal stara się zaoszczędzić na mięsie, tych warzyw jest jeszcze więcej. To przede wszystkim różne odmiany sałat, a także pomidory, cebulka bądź papryka. Kryją one w sobie całkiem sporą ilość witamin, dlatego też są dobre dla naszego zdrowia.

Jeśli chodzi natomiast o samo mięso, starajmy się wybierać najlepszy kebab w Krakowie, składający się głównie z baraniny. W Polsce rzadko kiedy stosuje się ten gatunek, gdyż jest on bardzo drogi, ale mimo wszystko w niektórych budkach właśnie z niego tworzy się fast-foody. Baranina będzie znacznie lepszym wyborem od sztucznego i nafaszerowanego antybiotykami kurczaka. Zapłaćmy za nią więcej i cieszmy się jej fantastycznym smakiem.

Nie musimy więc wcale rezygnować z jedzenia swoich ulubionych potraw typu fast-food. Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez smakowitych i mięsnych kebabów, starajmy się po prostu jeść je maksymalnie dwa razy w ciągu jednego miesiąca.