zdjęcia na szkle

Dodatki pasujące do nowoczesnych aranżacji

Styl nowoczesny zdecydowanie króluje we współczesnej architekturze wnętrz. Na dobre wyparł on wszystkie standardowe i klasyczne rozwiązania, przełamał pewną schematyczność i stał się doskonałą podstawą do tworzenia zachwycających aranżacji. Większość osób docenia go za jego prostotę i jednoczesną funkcjonalność. Nowoczesne pomieszczenia, mimo iż charakteryzują się minimalizmem, warto jednak czymś ozdobić – a co takiego będzie do nich pasować?

Idealnym przykładem bardzo nowoczesnej dekoracji są m.in. zdjęcia na szkle. Kolorowe grafiki umieszczone na błyszczących powierzchniach stają się dumą każdego domu. Można na nich umieścić zarówno obrazy krajobrazów (gór, morza czy jeziora), jak i fotografie własnej rodziny, które dla człowieka zawsze mają największą wartość. Szkło to materiał charakterystyczny dla nowoczesnego stylu. Jest prosty, piękny i do tego łatwy w pielęgnacji, dlatego stworzone z niego ozdoby stają się praktycznymi elementami pomieszczeń. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je szmatką nasączoną płynem do mycia okien, aby bezustannie prezentowały się one świetnie.

Same zdjęcia na szkle nie będą jednak wystarczającą dekoracją dla nowoczesnych pomieszczeń. Warto by było urozmaicić je czymś jeszcze – np. oryginalnymi lampami. Zawsze trzeba znaleźć dla nich miejsce, skoro to one są głównymi źródłami światła i to one dzięki temu optycznie powiększają przestrzenie. Nowoczesne lampy mają proste i geometryczne kształty, a wykonuje się je głównie z metalu, tworzyw sztucznych oraz samego szkła. To, co je wyróżnia, to zdecydowanie rozmiar. Prosty design być może nie jest niczym specjalnym, ale jeśli wystąpi on na ogromnym żyrandolu, nie sposób będzie oderwać od niego wzroku. Lampy to praktyczne i dekoracyjne elementy. Prawdziwa kwintesencja nowoczesnego designu.

Producenci domowych dekoracji cały czas zaskakują klientów nowoczesnymi wyrobami. Tworzą nie tylko zdjęcia na szkle, ale też nietypowe donice, oryginalne zasłony czy niepowtarzalne dywany. Warto rozejrzeć się za takimi artykułami.