nawozy do roślin

Nawożenie roślin w sezonie letnio-wiosennym

Sposób nawożenia roślin zawsze należy dopasować do panującej w danym momencie pory roku. Inaczej bowiem trzeba odżywiać krzewy w trakcie zimy, kiedy aura im raczej nie sprzyja, a inaczej podczas upalnych i gorących dni. Jakie nawozy do roślin sprawdzają się zatem w sezonie letnio-wiosennym i w jaki sposób się je stosuje?

Już podczas wiosny, kiedy ziemia zaczyna rozmarzać, należałoby zatroszczyć się o swoją działkę. Wraz z nastaniem cieplejszych dni rozpoczyna się okres wegetacji, podczas którego kluczowe jest rozłożenie kompostu. Idealnie sprawdzi się w tej roli nawóz mineralny o sypkiej konsystencji. Jest on łatwy w użytkowaniu i świetnie przygotuje rośliny do jeszcze cieplejszego okresu w roku, czyli lata. Gdy już natomiast upały na dobre zagoszczą w pogodzie, trzeba będzie skupić się na podlewaniu działki. Istnieją specjalne, płynne nawozy do roślin, chroniące kwiaty i krzewy przed przesuszeniem. Można opryskiwać nimi regularnie wszystkie tereny upraw, zwracając na to szczególną uwagę w bezdeszczowym okresie. Ci, którzy jednak nie przepadają za nawozami płynnymi, są w stanie zastąpić je sypkimi, uprzednio mieszając je z odpowiednią ilością wody. Odżywianie roślin należy zakończyć w drugiej połowie lata, gdyż wtedy następuje czas szykowania kwiatów do zimy. Nie wolno pobudzać już ich wzrostu.

Znając ogólne zasady nawożenia roślin, można bez trudu zadbać o nie podczas każdej pory roku. Warto zatem mieć w swoim asortymencie zarówno odżywki Advanced Nutriens jak i BioBizz sprawdzające się w trakcie lata, jak i te idealnie działające w momencie nadejścia jesieni.