profile do taśm led

Oświetlenie za pomocą profili LED

Profile LED świetnie komponują się z taśmami i listwami ledowymi. Stanowią eleganckie oświetlenie w meblarstwie lub wystroju wnętrz. Ukrywają taśmę LED lub zabezpieczają ją przed wodą. Do wyboru są profile nawierzchniowe z osłonami, do wbudowania, kątowe, specjalistyczne praz profile bez przesłon. Tworzone są z aluminium. Mają różne rodzaje długości i osłon, które można dopasować do swoich potrzeb. Standardowe długości to 1 lub 2 metry. Osłonki są na przykład mleczne, szronione lub transparentne.

Profil do LED montuje się na kleju montażowym lub taśmą dwustronną klejącą. Profile wykańcza się zaślepkami z tworzywa sztucznego. Oprawę można ukryć przy ściankach mebla, ponieważ ma niewielkie rozmiary. Niektóre oprawy mogą mieć umieszczone dwie linie światła. Profile do taśm LED są lekkie, proste w montażu i dobrze oddają ciepło. Profile LED mogą być montowane przy suficie, na schodach, przy meblach oraz w innych miejscach, gdzie spełnią funkcję oświetleniowo-dekoracyjną. Mogą zdobić wnętrze domu mieszkalnego lub służyć w pomieszczeniach biurowych. W zależności od rodzaju profilu, oprawy oraz mocy oświetlenia, można je dobrać do każdego miejsca i przeznaczenia.

Co więcej, profil do LED pozwala uzyskać pożądany kat świecenia oraz wyeliminować efekt punktowy w taśmie LED. Oświetlenie LED jest energooszczędne, a przy tym bardzo eleganckie i funkcjonalne. Można je zastosować wszędzie. Ozdobią lustro łazienkowe i wannę, można je zastosować w sypialni, gdzie nadadzą odpowiedni klimat sprzyjający relaksowi. Uzupełnią wykończenie mebli kuchennych oraz przyozdobią salon.