rożek dla niemowląt

Rożek dla niemowląt? Absolutnie tak!

Wyprawka do szpitala jest dla każdej mamy sprawą bardzo istotną. Sprawą, która nierzadko nastręcza wiele pytań i wątpliwości.
Co zabrać ze sobą, żeby zapewnić dziecku jak największy komfort? Jakie rzeczy są absolutnie niezbędne, a które można wykreślić z naszej listy?
Parę podstawowych ubranek, pieluszki i rożek dla niemowląt. Tyle.


Dwie pierwsze pozycje są oczywistym wyborem, bez którego trudno byłoby powitać małego człowieka na świecie, ale czy rożki dla niemowląt to jeszcze konieczność czy już może niepotrzebny balast do zapakowania, zapytacie?
No cóż, może i bez rożka damy sobie radę, ale pomyślmy o wygodzie naszego dziecka. Stwórzmy mu warunki, w które będą jak najbardziej zbliżone do środowiska znanego z życia w brzuchu mamy.
Poród dla dziecka jest tak samo trudnym doświadczeniem jak dla kobiety, dlatego kiedy znajdzie się już w obcym dla siebie otoczeniu, ważne jest zapewnić mu maksymalną dozę komfortu.
Noworodki lubią ciepło i lubią poczucie ścisłego otulenia, dlatego łatwy do ściągnięcia kocyk może się nie spodobać maluszkowi. Takim wymaganiom sprosta rożek dla niemowląt, który będzie dla niego przedłużeniem tego co zna i za czym przepada. Jak u mamy.
Kolor i wzór rożka dla niemowląt jest oczywiście sprawą drugorzędną i zaspakaja tak naprawdę nasze wymagania estetyczne. To, na co musimy zwrócić uwagę przede wszystkim, to miękkość materiału, by był jak najbardziej przyjazny dla delikatnej skóry dziecka. Dokładnie zapoznajmy się ze składem tkaniny ujętej na metce. Jak najmniej sztucznych dodatków. Czysta bawełna wytwarzana w ekologiczny sposób będzie najlepszą rekomendacją. Rożki dla niemowląt powinny być także łatwe w obsłudze, dlatego sprawdzą się najbardziej te zawiązywane, bez zbędnych akcesoriów.
Co jeszcze? Bliskość i miłość mamy. W zupełności wystarczy.

Zobacz więcej: Rożek dla niemowląt | Senna-sowka.pl