gra escape room

Rozrywka w postaci escape roomu

Rozrywka ma różne oblicza, ale od dekady można zaobserwować, iż coraz modniejsze stają się escape roomy. Przede wszystkim dotyczy to większych miast, takich jak Kraków czy nasza stolica. To właśnie w tych miastach narodziła się nowa forma rozrywki i zabawy kierowanej przede wszystkim do młodzieży i dorosłych. To grupy wiekowe mające wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu lub znalezienie nowego hobby.

Wszyscy lubimy tajemnice, stąd absolutnie nie może dziwić zainteresowanie grą pełną zagadek i tajemnic, a taką właśnie jest escape room. W tłumaczeniu pokój zagadek, który najczęściej mieści się w dużym mieście. Choć coraz częściej biznesy takie zakładane są w mniejszych miastach, ponieważ mają swoich odbiorców.

Omawiana gra escape room polega na zamknięciu grupy w przyszykowanym tematycznie pokoju, na przykład w biurze, w więzieniu lub w szpitalu. Gracze zapoznają się z krótkim scenariuszem gry i muszą odnaleźć klucz do drzwi, aby wydostać się w odpowiednim czasie. Na graczy czeka wiele niespodzianek i łamigłówek do rozwiązania. Można powiedzieć, że jest to gra strategiczna oraz jak najbardziej logiczna.

Najczęściej do takiego pokoju zagadek może trafić grupa mniej więcej do ośmiu osób. Jeśli po upływie pierwszych kilku minut nie mogą rozwiązać pierwszej zagadki to mają możliwość otrzymania podpowiedzi z zewnątrz, czyli od pracownika pomieszczenia escape room.

Gra escape room jest bardzo popularna w Polsce i ma wielu swoich zwolenników. W Krakowie lubią oni odwiedzać na przykład ten escape room – http://www.lostroom.pl/ – znajdujący się w samym centrum miasta.