pozytywne efekty szkolenia BHP

Szkolenia BHP – kto powinien je przeprowadzać?

Jak wiadomo, każdy zakład pracy ma obowiązek przeszkolenia pracownika z bezpieczeństwa i higieny pracy (tzw. szkolenia BHP), zanim dopuści go do wykonywania czynności na obejmowanym przez niego stanowisku. Szkolenia BHP są zresztą obowiązkowe nie tylko w momencie zatrudniania, ale również okresowo co kilka lat, a nawet przy zmianie stanowiska pracy, choć w tym ostatnim przypadku nie zawsze.

Kto przeprowadza szkolenia BHP?

W przypadku dużych firm, ich właściciele mają obowiązek zatrudniać specjalistę do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy na pełen etat, który na bieżąco będzie sprawował pieczę nad tym, aby wszystko funkcjonowało zgodnie z przepisami prawa.

W przypadku mniejszych zakładów pracy, właściciele firm nie muszą zatrudniać takiej osoby na pełen etat, jednak mają obowiązek zapewnić szkolenia bhp swoim pracownikom, w związku z czym warto, aby nawiązali współpracę ze specjalistami bądź inspektorami, którzy takich przeszkoleń dokonują.

Firm, które specjalizują się w przeszkalaniu pracowników oraz prowadzą kursy bhp nie brakuje na przykład w Krakowie. Jest to miejsce, w którym szkolenia BHP organizuje wiele firm szkoleniowych, dlatego jest w czym wybierać. Jedną z nich jest ta: eSTe-Secura.pl Szkolenia BHP.

Jeżeli zależy nam przede wszystkim, aby cena za takie szkolenie była przystępna, to kryterium naszego wyszukiwania, będzie po prostu najniższa cena. Jeżeli natomiast interesuje nas, aby szkoleniami w naszej firmie zajął się prawdziwy specjalista z wieloletnim doświadczeniem, to z całą pewnością nie będziemy mieć problemu, aby takiego znaleźć (patrz wyżej wspomniana firma).