mieszkania warte zakupu pod wynajem - Kraków dzielnica Nowa Huta

Szukając mieszkania w Krakowie

W dzisiejszych czasach rynek nieruchomości rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ta tendencja w szczególności tyczy się drugiego największego miasta w Polsce – Krakowa. Miasto to ogromny popyt na mieszkania zawdzięcza tysiącom studentów, którzy muszą gdzieś mieszkać. Dzięki nim nakręca się biznes wynajmu. Coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie swoich pieniędzy w nowe mieszkania, które następnie są wynajmowane – przeważnie studentom.

Taka inwestycja w zakup nowego mieszkania pod wynajem jest bardzo opłacalna. O wiele bardziej niż trzymanie pieniędzy w banku na niskim procencie, dlatego też sprzedaż nowych mieszkań w Krakowie wciąż rośnie i rośnie. Studentów nie odstrasza nawet większa odległość od centrum miasta, bo dzięki temu mogą za to taniej wynająć mieszkanie. Przykładem rosnącej popularności od kilku lat jest Nowa Huta.

Dla osób inwestujących w mieszkania Nowa Huta i tamtejsze nowe mieszkania są idealnym wyborem. Można tam kupić nowe mieszkania za wyraźnie mniejsze pieniądze. Jeśli chcemy kupić i urządzić kawalerkę pod wynajem, to w Nowej Hucie uda nam się zamknąć w kwocie 200tys. złotych. W innych rejonach miasta koszt ten może wynieść od 250-300tys. złotych, więc różnica nie jest wcale mała.

Kupując mieszkania pod wynajem nieraz pojawia się pytanie, czy rzeczywiście mieszkania deweloperskie są najlepszym rozwiązaniem, czy może warto też zainwestować w mieszkania używane. Otóż bardziej opłaca się kupić nowe mieszkania. Wszystko dlatego, że taką nieruchomość później będzie łatwiej sprzedać, niż gdyby była ona zlokalizowana w starych blokach. Co więcej, zawsze można po skończeniu wynajmowania samemu się tam wprowadzić lub przekazać mieszkanie dziecku.

Mieszkania z rynku wtórnego często też wymagają ogromnych nakładów finansowych na remont, przez co stają się mało opłacalne i lepiej nabyć nowe mieszkania. Ich zaletą jest to, że każdy woli przecież mieszkać w nowych niż starych czterech ścianach. Dodatkowo studenci przychylniej patrzą na nowe mieszkania, które ładniej się prezentują wizualnie i znajdują się w nowoczesnych budynkach z windami i balkonami.

Gdzie najbardziej opłaca się kupować takie nieruchomości? Otóż warta uwagi jest nadmieniona przeze mnie wcześniej Nowa Huta, bo nowe mieszkania tam można tanio kupić i nie jest trudno później je wynająć.

Polecam Wam tę inwestycję dewelopera Salwator – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/ – nowe mieszkania Nowa Huta ulica Niebyła.