trening na silowni

Zajęcia z udziałem trenera osobistego

Każdy ruch jest nam potrzebny do bycia w formie. Aktywność fizyczna na siłowni służy nie tylko budowaniu masy mięśniowej – na co szczególną uwagę zwracają mężczyźni czy redukcji wagi – co z kolei jest częstym determinantem siłowni przez kobiety. Trening personalny prowadzony przez trenera o niezbędnych kwalifikacjach to też dbanie o organizm i dobrą kondycję.

Co jak co, ale dobra forma zapewnia nam zarówno życie w zdrowiu jak również poprawia samopoczucie. Czujemy się wtedy mocniejsi, pełni energii, którą staramy się wykorzystywać na wielu życiowych polach – w domu i w pracy.

Niestety, ale często brakuje w nas motywacji i takiego przysłowiowego kopa do pracy nad sobą. Jest na to doskonałe rozwiązanie – trener osobisty (sprawdź ofertę FitNOW.pl obejmującą Kraków). Taki fachowiec, to persona o naprawdę rozległej wiedzy, która ułoży w najlepszy możliwy sposób nasz plan treningu na kilka najbliższych zajęć. Plan ten wraz z postępami trener na bieżąco zmienia. Atutem pracy na treningu personalnym, który wiele osób sobie ceni, jest motywowanie i zagrzewanie do ćwiczenia przez trenera. Z takim człowiekiem u boku jest naprawdę łatwiej ćwiczyć i zmobilizować się.

Inna sprawa to rezultaty. Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie patrzy na postępy i te postępy nie zachęcają go do dawania z siebie jeszcze więcej. No właśnie, a trener osobisty w najefektywniejszy sposób zagwarantuje nam możliwie szybkie wyniki. Możliwie, bo każdy organizm jest inny i jednym efekty pojawiają się szybciej niż innym. W tym wszystkim musi być obecny również rozsądek, a więc trener personalny będzie ustawiał nasz trening także pod kątem naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Zbyt intensywne zajęcia mogą przecież doprowadzić do kontuzji, a rolą trenera jest sprawić, by ryzyko urazu było jak najmniejsze.